Grawerowanie – sposób na niepowtarzalną biżuterię
Grawerowanie – sposób na niepowtarzalną biżuterię

 

Grawerowanie jest jedną z najstarszych technik zdobienia. Nowoczesne metody grawerowania w metalu umożliwiają nanoszenie na powierzchnię dużych, precyzyjnych elementów (np. zdjęć). Mimo to tradycyjny sposób grawerowania, który polega na ręcznym rzeźbieniu w metalu przez jubilera, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Trzeba przyznać, że ręcznie zdobiony przedmiot ma swój szczególny urok...

 

Grawerowanie biżuterii – z jakiej okazji?

Grawer pozwala na uczczenie i uwiecznienie najważniejszych chwil. Biżuteria z grawerem będzie wspaniałą pamiątką takich wydarzeń jak chrzest, komunia, zaręczyny czy ślub – ale biżuterię z osobistym przesłaniem możesz wręczyć drugiej osobie ot tak, bez specjalnej okazji. Możesz ją też sprezentować... sobie samemu. Zawieszka z ulubionym cytatem lub życiowym mottem będzie świetnym sposobem na wyrażenie siebie.

 

AniaMiko.pl

 

Co wygrawerować?

To, co planujesz umieścić na biżuterii, powinno zależeć od kilku czynników. Przede wszystkim upewnij się, że na ozdobie, którą chcesz kupić, będzie możliwość wykonania graweru. Biżuteria do grawerowania musi mieć gładką powierzchnię – warto więc rozejrzeć się za prostą obrączką lub bransoletką z zawieszką. Obrączki i długie zawieszki umożliwiają wygrawerowanie dłuższych treści, np. zdania. Dysponując małą zawieszką, musisz być nieco bardziej zwięzły.

Największe znaczenie przy wymyślaniu idealnego graweru ma rzecz jasna to, komu i z jakiej okazji chcesz wręczyć dedykowaną biżuterię. Jeśli na biżuterii jest wystarczająca ilość miejsca, możesz nawiązać do wydarzenia, które chcesz uwiecznić, np. "Karolinie z okazji 18. urodzin – Mama". Możesz też podejść do tematu oryginalnie (a przy okazji zmieścić się na mniejszej powierzchni) i napisać: "Dorosłej córce – Mama".

Kupując biżuterię, która ma być pamiątką ślubu lub zaręczyn, masz sporo możliwości nawet przy niewielkim obszarze do grawerowania. Możesz na przykład wyryć w biżuterii Wasze inicjały, imiona, współrzędne geograficzne Waszego ulubionego miejsca lub datę ślubu czy zaręczyn. Jeżeli jest jakieś słowo, które ma dla Was szczególny ładunek emocjonalny, biżuteria z tym wyrazem z całą pewnością sprawi Twojej drugiej połówce dużo radości. Jeśli masz do dyspozycji niewielką zawieszkę lub uważasz, że słowa nie są jedynym sposobem okazywania uczuć, możesz je wyrazić za pomocą symbolu: serduszka, znaku nieskończoności czy różyczki.

Przy wymyślaniu graweru dla bliskiej osoby ogranicza Cię tylko miejsce na biżuterii i wyobraźnia. Jedno jest pewne – biżuteria z grawerem jest zawsze unikatowa. Między innymi to czyni z niej tak wspaniały prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl